Menu:

Tagi:

Poradnik – Manor – czym jest i do czego służy

Autor: Draightar

Manor jest jednym z najskuteczniejszych i najefektywniejszych sposobów na dorobienie się fortuny, a przede wszystkim sporej ilości matsów.


Każde miasto, które ma swój zamek, posiada osobny system manora – jego władca ustala jakie owoce są skupowane oraz jakie nasiona sprzedawane. Decyduje również o tym, jaki mats otrzyma gracz za wymianę owoców w jego manorze. Są to zarówno podstawowe matsy typu iron ore, stem, animal bone, jak i zaawansowane (np. varnish of purity, mithrill alloy). Adena, za którą wspomniane owoce są skupowane, powinna znajdować się w zamkowym skarbcu (Castle vault). Owoce, które sprzedajemy, trafiają do clan warehouse’u klanu, do którego przynależy dane terytorium.

Manor – jak to obsłużyć?

Manor zakup nasionek

1. Zakup nasionek:

2. Sprzedaż owoców

3. Informacje o stanie manora

4. Zakup kosy :P

5. NPC, u którego dokonamy powyższe czynności
Ad 1. Zakup nasionek

Manor zakup nasionek

1. Informacja o tym, jaki lvl powinien posiadać zarówno gracz, jak i mob, na którym siejemy

2. Cena jednego nasionka

3. Ilość nasionek, jakie ma nam do zaoferowania NPC w danym mieście

4. Informacja, w okolicach którego miasta możemy siać nasionka
Ad 2. Sprzedaż owoców

Kiedy wysiejemy już wszystkie nasionka, lub uznamy, że ilość otrzymanych owoców nam wystarcza – idziemy sprzedać je do manor managera (screen 1, pkt 5). Pamiętajmy, że każde miasto ma inne ceny skupu, a co za tym idzie, zawsze istnieje miejsce, gdzie możemy sprzedać owoce po wyższej cenie. Jak już pewnie się domyślacie, im wyższa cena skupu, tym więcej otrzymamy w nagrodę materiałów.
Manor zakup nasionek

1. Informacja o tym, ile pozostało owoców do skupienia w danym mieście (zakładka w tle zawsze informuje o mieście, w którym rozmawiasz z NPC)

2. Cena skupu (im wyższa, tym więcej materiałów otrzymamy

3. Wskazuje, które materiały otrzymamy za sprzedaż w danym mieście (3.1 – informacja o obu opcjach, które władca zamku mógł ustawić do wymiany)

4. Ilość posiadanych owoców

5. Okienko, które wyświetla się po dwukrotnym kliknięciu na nazwę Twojego owocu w zakładce widocznej w tle

6. Lista miast, które skupują dany owoc

7. Lista, z której wybierasz miejsce gdzie sprzedasz swoje owoce

8. Przycisk, który automatycznie wypełnia pole obok (ilość owoców, które masz zamiar sprzedać
Po kliknięciu „confirm” w okienku >5< możemy czynność powtórzyć dla innych owoców, które mamy, klikając na nazwy pozostałych owoców. Gdy ustawimy już wszystkie owoce do sprzedaży, klikamy „sell” w zakładce widocznej w głębi.

Ważne ! :

Manor odświeża się codziennie o godzinie 20:00. Przez kolejne 6 minut nie można ani kupić nasion, ani sprzedać owoców. Gdy minie 6 minut od refresh’u, wtedy dopiero można sprzedawać/kupować. Jest to istotna informacja, gdyż nierzadko wiele osób próbuje się „dobić” do skupu/sprzedaży.
Parę słów o owocach

Wiemy już, jak kupić nasiona, oraz co zrobić, gdy będziemy mieć już owoce. Teraz dowiemy się, co zrobić z nasionami, by otrzymać owoce. Po pierwsze, przeciągamy z plecaka na pasek skilli nasionka oraz kosę. Udajemy się w miejsce, gdzie posiadane nasiona mogą być wysiewane (info – screen 2 pkt 1 i 4). Jedyne co musimy zrobić, to użyć na mobku nasionka tak, jak używamy skilla z paska (np. wciskamy f4, jeśli to pod ten skrót przeciągnęliśmy nasionka). O udanym zasiewie zostaniemy poinformowani w okienku systemu (tam gdzie wyświetlany jest np. damage zadany mobkom). Czasem zdarzy się, że zasiew się nie powiedzie – o tym również zostaniemy poinformowani we wspomnianym okienku.

Ważne! :

Dostępne są dwa rodzaje nasion – zwykłe, oraz alternative. Różnią się tym, że po zasianiu zwykłego nasiona nie otrzymamy dropu (wyjątek: Quest itemy oraz seal stone), natomiast w przypadku alternative drop będzie, jednak szansa nieudanego zasiewu(oraz zbioru) jest dużo wyższa. Czasem władca zamku ustawia inne nagrody za zwykłe owoce niż za alternative – trzeba sprawdzić to zanim sprzedamy nasze owoce.

Gdy już zasialiśmy nasionko, możemy bez skrupułów dobić mobka. Teraz podchodzimy do niego i używamy kosy, analogicznie jak nasionka. Czasem w tym miejscu zdarza się, że odchodzimy z pustymi rękami. Jest to wynikiem tego, że:

a) nie powiódł się zasiew,

b) nasz lvl znacznie odstaje od lvlu moba, na którym zasialiśmy nasionko,

c) próbujemy zebrać owoce z moba, na którym ktoś inny zasiał nasionko

d) mieliśmy ogromnego pecha :P
Jeśli wszystko poszło zgodnie z planem, w naszym plecaku pojawiają się owoce.

Ważne! :

Ilość otrzymanych owoców zależy od mnożnika hp moba – jeśli mob ma mnożnik x4, dostajemy 4 owoce; x5 – 5 owoców itd. Czasem zdarza się, że otrzymamy dodatkowo 1 owoc. Ponadto owoce, które zbieramy, wędrują tylko i wyłącznie do naszego plecaka, bez względu na rodzaj party, w którym się znajdujemy (jeśli się znajdujemy :P ).

powrót

Jeden komentarz do wpisu “Poradnik – Manor – czym jest i do czego służy”

Gracz l2

11 czerwca 2012, godzina: 13:01
lineage 2 polska, komentarz

Super poradnik, oby więcej było takich praktycznych ;p A tak w ogóle super stronka

Dodaj komentarz:

Current day month ye@r *


+ pięć = 12

Serwis L2world nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

NCsoft, the interlocking NC logo, Lineage II, and all associated logos and designs are trademarks or registered trademarks or service marks of NCsoft Corporation.
All rights reserved. All other trademarks are the property of their respective owners.