Menu:

Tagi:

Witamy na L2world – Lineage2 Polska

Lineage 2 polska

Co to w ogóle jest Lineage 2

To druga część gry MMORPG stworzona i wydana przez firmę NCsoft w 2003 roku. Akcja gry toczy się 150 lat przed wydarzeniami z Lineage.

Fabuła gry toczy się na kontynencie Aden, a w najnowszej części także na kontynencie Gracia. Świat jest ciągły – do każdego miejsca na mapie można się dostać bez potrzeby „ładowania” lokacji. W każdym mieście znajduje się specjalny NPC – Gatekeeper umożliwiający teleportację do innych miast bądź w okolice miasta, w którym się znajduje. Dodatkowo na mapie znajdują się strefy, do których dostać się można tylko po rozpoczęciu/wykonaniu specjalnego zadania.

Gracz ma do wyboru sześć ras (Ludzie, Elfy, Mroczne Elfy, Krasnoludy, Orki, Kamaele), następnie wybiera specjalizację (mistyka lub wojownika). Postać w miarę rozwoju zawęża swoją specjalizację. Najpierw na poziomie 20 wybiera pierwszą klasę, następnie na 40 drugą. Na 76 dodatkowo wykonuje zadanie na trzecią klasę, jednak tutaj nie może już dokonać żadnego wyboru.

Zdobywanie doświadczenia polega głównie na zabijanie potworów (mobów), względnie poprzez wykonywanie questów które z reguły jest mniej opłacalne i wykonuje się tylko nieliczne. Gra posiada złożoną strukturę społeczną, ekonomiczną i polityczną, na którą gracze mogą wpływać poprzez różnorodne działania. Jej cechą charakterystyczną jest brak sztucznego podziału na frakcje. Głównym atutem Lineage II jest rozgrywka PvP (Player versus Player), w postaci oblężeń zamków (ang. „siege”), turniejów, czy wielkich bitew (możliwość wywołania wojny pomiędzy sojuszami) z udziałem wielu graczy.

A tak w skrócie L2 to:

 • świetna zabawa
 • możliwość poznania wielu osób
 • branie udziału w siege (zdobywanie lub obrona zamków)
 • mass pvp (np. 300 osób staje na przeciwko 300, można to nazwać bitwami)
 • pvp 1vs1 (jest też coś dla indywidualistów, olimpiada gdzie można zdobyć zaszczytny tytuł, być najlepszym w swoim rodzaju)
 • strategia (ekonomiczna, polityczna oraz wojenna)
 • praktycznie nie kończąca sie gra (ciągłe wprowadzanie nowych lokacji, bossów itd.)
 • raid bossy (niekiedy gigantycznych rozmiarów przeciwnicy, żeby ich pokonać trzeba współpracować nie kiedy w bardzo licznej grupie graczy)
 • różnorodność postaci i klas (nie musisz lubić pvp a i tak będziesz potrzebny drużynie, klanowi)
 • romanse (niekiedy kończące się w realnym świecie prawdziwym ślubem)
 • i wiele innych …

Czy w Lineage 2 można grać za darmo?

W L2 możesz grać za darmo! Mamy tu 2 możliwości:

 • serwery oficjalne (serwery, które niestety nie są darmowe, trzeba tu płacić miesięczny abonament, to rozwiązanie dla ludzi z większym portfelem i naprawdę mnóstwem wolnego czasu, exp x1)
 • serwery nieoficjalne (serwery prowadzone przez fanatyków, są darmowe i nie wymagają tyle czasu by do czegoś dojść)

Brak komentarzy do wpisu “Witamy na L2world – Lineage2 Polska”

Dodaj komentarz:

Current day month ye@r *


+ 7 = szesnaście

Serwis L2world nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

NCsoft, the interlocking NC logo, Lineage II, and all associated logos and designs are trademarks or registered trademarks or service marks of NCsoft Corporation.
All rights reserved. All other trademarks are the property of their respective owners.